Zieliniec na sportowo

„A-Z-K-owo na sportowo” – pod takim hasłem 24 września odbył się na boisku przy ulicy Arkońskiej na Zielińcu w Poznaniu rodzinny festyn, organizowany przez Radę Osiedla Antoninek – Zieliniec – Kobylepole. Mieliśmy przyjemność być jednym z patronów tego wydarzenia.
Już od wczesnego popołudnia całe rodziny przybyły na niedawno otwarte plac zabaw i boisko przy Arkońskiej. Piękna okolica oraz pogoda wręcz zachęcały do aktywności fizycznej. Konkurs rzutów karnych, slalom z piłką, przeciąganie liny, czy bieg na 1000m – w tych dyscyplinach dzieci i młodzież chętnie brały udział. Wiele emocji wzbudziła szczególnie ta ostatnia rywalizacja. Wśród biegaczy z klas 1-3 najszybciej na metę przybiegła Vanessa Kmieć ze Szkoły Podstawowej nr 87, spośród chłopców najszybszy był Maksym Makuszewski z tej samej szkoły. W osobnej kategorii wiekowej, przygotowanej dla dziewczynek z klas 4-6, wygrała Dominika Mikołajczak, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 55. Ze swoich sportowców dumne może być również Gimnazjum nr 22, ponieważ uczniowie Wiktoria Blandzi i Andrzej Markiewicz wygrali w swoich kategoriach. Punktem kulminacyjnym zawodów sportowych był III Osiedlowy Bieg za Lisem. Na dystansie 4 kilometrów najlepsi okazali się: Daria Walkowiak i Daniel Dziedziczak.
Zmęczeni po zawodach sportowych, mogli odpocząć w specjalnie przygotowanej strefie chilloutu Volkswagena, odwiedzić stoiska, między innymi Księgarni św. Wojciecha, spróbować potraw z grilla i grochówki, jednocześnie słuchając muzyki w wykonaniu zespołu „Żagiel”. W czasie festynu „A-Z-K-owo na sportowo” na Zielińcu nie mogło zabraknąć… zieleni. Wybrano najpiękniejsze tarasy i ogrody mieszkańców. Jako inwestor kompleksu Młyn nad Cybiną, znajdującego się na Zielińcu, w pobliżu Jeziora Swarzędzkiego, nagrodziliśmy biegaczy na dystansie 1000 m pamiątkowymi pucharami, małym sportowcom wręczyliśmy też upominki i słodkości. – Jednym z naszych zadań jest integracja mieszkańców, a tego typu imprezy na świeżym powietrzu pomagają osiągnąć ten cel. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom za wsparcie, w tym inwestorowi Młyna nad Cybiną, który w towarzystwie naszych sponsorów wystąpił pierwszy raz – mówi Krzysztof Bartosiak, przewodniczący Rady Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole. W takich okolicznościach przyrody, jak te przy ulicy Arkońskiej, nietrudno o relaks i doskonałą zabawę w czasie festynu. Z pewnością z Mieszkańcami Zielińca jeszcze się spotkamy.